Vaktsineerimisest perearstikeskuses
Vaktsineerimise korraldusest:
- Vaktsineerimiseks võta ühendust perearstikeskusega
- Telefon 4822232. Palun varu aega , liin on praegu väga koormatud, seepärast soovitame helistada peale lõunat. Registraator paneb Sinu soovi kirja . Telefoniteenusega tegelevad 2 pereõde, vastamisega läheb pisut aega . Veelkord palume varuda kannatust:) Vaktsineerima võib minna koos lähedase või tuttavaga – vaktsineeritakse ka neid, kes pole konkreetse perearsti nimistus.
- Tõhustusdoose tehakse vähemalt kuue kuu möödumisel esmase vaktsineerimiskuuri läbimisest.
- Üle 65-aastastel on samaaegselt võimalik ära teha ka tasuta gripivaktsiin.
- Liikumisraskustega inimesi vaktsineeritakse ka kodus. Anna teada kodus vaktsineerimise vajadusest meile või infotelefonil 1247.
- Krooniliste haigustega inimene vajab vaktsiini kaitset veel enam, sest tema terviseprobleemid suurendavad COVID-19 haiguse raskelt põdemise ohtu.
- Tõsisemad kõrvaltoimed on kõigil COVID-19 vaktsiinidel harvemad kui paljudel igapäevastel ravimitel. Eakatel ja krooniliste haigustega inimestel esineb kõrvaltoimeid vähem.
Vaktsineerime praegu Pfizer/BioNTechi vaktsiiniga Comirnaty. Järgmisel nädalal saabub järjekordne Moderna tarne Perearsti või -õega saab arutada, milline vaktsiinidest on inimesele sobivaim ja leida talle parim lahendus.
COVID-19 vastu on võimalik vaktsineerida ka kõigis eelregistreerimata vaktsineerimispunktides, mille leiab veebilehelt https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/. Nõu vaktsineerimise kohta saab lisaks küsida perearsti nõuandeliinil 1220, infot vaktsineerimise kohta ja vaktsineerimisaega saab broneerida riigiinfo telefonil 1247.