Töökorraldus  pühade ajal 

Eelmisel aastal sõlmiti  koostöös Eesti Perearstide Seltsiga kokkulepe  Perearsti nõuandetelefoniga:

    Hädavajadusel pikendavad perearsti nõuandetelefoni arstid ravimiretsepte nädalavahetuseti ning riigipühadel ajavahemikus 08:00–22:00.

    Nõuandetelefon ei väljastata rahustite, uinutite ja psühhotroopsete ravimite ja antibiootikumide retsepte v.a. ägeda tsüstiidi raviks esmavaliku antibiootikum EPS/EIS haiglaväliste infektsioonide ravijuhise alusel.

·       Kui perearsti nõuandetelefoni meedik otsustab patsiendi COVID-testimise vajalikkuse, vormistab ta selleks saatekirja. Saatekirju väljastatakse E–P 08:00–22:00.

·       Nõuandetelefon võib patsiendi vajadusel EMOsse suunata, dokumenteerides soovituse ka epikriisi.

·       Riiklikel pühadel ja nädalavahetusel, ajavahemikul 08:00-22.00, saab graafiku alusel töötavatel inimestel haigestumise korral isikustatud konsultatsiooni kõne vastu võtnud arst teha haigestumise ning töövõimetuslehe avamise vajaduse kohta märke digiloosse. Seejärel peab inimene kindlasti esimesel võimalusel ühendust võtma oma perearstikeskusega, et töövõimetuslehe avamise vajadusest märku anda.

Siinkohal tuleb arvestada, et tegemist on haiguslehe soovist teatamisega, lõpliku otsuse lehe kinnitamiseks ning avamiseks teeb inimese perearst.