Piirame vaba ligipääsu meie teenustele

Märjamaa Perearstikeskus OÜ töökorraldusest alates 09.11.2020


Seoses koroonaviiruse leviku hoogustumisega Eestis , sh ka Rapla maakonnas , oleme taaskord sunnitud piirama vaba ligipääsu meie teenustele. Alates 09.11.2020 on perearstikeskuse uks suletud etteregistreerimata patsientidele. Registreeruda saab telefonil 48-22-232, pereõde teostab triaaži ning lepib kokku vastuvõtuaja.

Ooteruumides kehtib 2+2 reegel, soovitame tulla vastuvõtule väga täpselt. Perearstikeskuse töötaja võtab Teid vastu ning juhatab vastuvõturuumi. Kui Te soovite tühistada oma vastuvõtuaja, palume seda teha telefonil 48-22-232. Plaaniliste analüüside tegemist jätkame endiselt hommikuti 8.00-10.00, kuid siingi kehtib piirang ooteruumis viibijate arvule.

Hommikupoolsed ajad on planeeritud plaaniliseks ja profülaktiliseks tööks ning esmastele ägedate infektsioonitunnusteta patsientidele. Jätkame laste ennetavate läbivaatustega , sh. ka vaktsineerimistega, lastekabinetis teisel korrusel . Täiskasvanute tervisekontrolli kutsume plaaniliselt krooniliste haigustega patsiente, vähi sõeluuringutega hõlmatuid, ka teostame läbivaatusi ja tervisetõendite väljastamist tööleasujatele, juhi- ja relvaloa taotlejatele.

Kõik esmased , ka ägedate respiratoorsete viirusinfektsioonidega , pöördumised registreeritakse, pereõde kontakteerub patsiendiga ning lepib kokku edasise käsitluse.

Kõik ülemiste viirushaiguste sümptomitega patsiendid suunatakse SARS-CoV-2 testile vastavalt kehtivatele juhistele. Testi tulemuseta patsiendi vastuvõtu vajaduse perearstikeskuses otsustame kaugkonsultatsiooni teel.

Teadaoleva COVID-19 sümptomaatikaga patsientide jaoks on perearstikeskusel eraldi õhtused vastuvõtuajad.

Tuletame meelde käte desinfitseerimise vajadust. Maskid saate sisenemisel perearstikeskusesse tasuta. Maski kandmine perearstikeskuses on kohustuslik nii personalile kui ka patsientidele, välja arvatud alla 10 a vanustele lastele .


Püsigem terved ja hoidkem üksteist.